PL EN DE
SZTUKI WIZUALNE

Zachęceni powodzeniem wystawy minionej edycji festiwalu także w tym roku, wspólnie ze świnoujską galerią Miejsce sztuki44, zaplanowaliśmy wydarzenie prezentujące młodych artystów sztuk wizualnych. Zgłoś się, a będziesz miał szansę walczyć o Nagrodę im. Jana Sawki w kategorii sztuki wizualne.

Habitat © Andrzej PawełczykProjekt adresowany jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, ale także do młodych twórców działających poza oficjalnym systemem edukacji. Tytuł i temat zaplanowanej wystawy to „HABITAT” –  dom, przestrzeń osobna, własna. Prace będą kwalifikowane w oparciu o nadesłane zgłoszenia (formularz wraz z wymaganymi załącznikami).

Dom jako przestrzeń mitu, początek narracji lub też jej koniec. Dom jako antropologiczny topos, przestrzeń kreacji lub opresji. Powłoka domu jako archetyp ujmowany w jego dychotomii. Dom – świadomość własna, czy zbiorowa? Wieloznaczność symbolu nie pozwala na jego pełną werbalizację, co czyni go szczególnie podatnym na interpretacje oparte na wrażliwości własnej, społecznej i kulturowej, na sprzeciw lub akceptację. Wystawa dotyka pojęcia tożsamości miejsca, ale również tożsamości własnej w przestrzeni zamieszkiwania. Projekt usytuowany jest w szeroko pojętej przestrzeni sztuk wizualnych. Otwarty jest zarówno na działania performatywne, instalacje i obiekty mogące funkcjonować w przestrzeni miejskiej, jak i na formy tradycyjne: malarstwo, grafikę, rzeźbę, fotografię. | ms44/Andrzej Pawełczyk

POBIERZ
2014 PL Regulamin FAMA
2014 PL Formularz Zgloszeniowy FAMA

Galeria MIEJSCE SZTUKI44 działa w Świnoujściu od maja 2013 roku. Prowadzona przez Andrzeja Pawełczyka – architekta, artystę plastyka i performera – w swoim zamierzeniu jest interdyscyplinarną platformą, na której poruszane są zagadnienia związane z tożsamością i społecznymi funkcjami sztuki. Galeria pełni funkcję ośrodka „żywej sztuki” i centrum artystyczno-edukacyjnego, służącego budowaniu tożsamości miejsca. Ta profesjonalna przestrzeń wystawiennicza nastawiona na prezentację współczesnej sztuki i projektów lokalnych mieści się pod adresem Armii Krajowej 13. Oprócz bardzo korzystnej lokalizacji jej atutem są dwie duże sale o powierzchni 60 i 130 m2.