PL EN DE
Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich – PAW KRÓLOWEJ

21|08|2014 Hala w Basenie Północnym 21:00

Spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie „Paw królowej” według nagrodzonej literacką nagrodą NIKE Doroty Masłowskiej w reżyserii Eweliny Łyszczek to pełen cytatów i trawestacji hiphopowy poemat o współczesności. Powstał spektakl do bólu prawdziwy i zjadliwy, a przez to szalenie śmieszny i przejmujący. Nie pozostawiający na nikim i niczym suchej nitki.

„W tekście użyte zostały słowa wulgarne, mutacje określenia czynności seksualnych i wyrazu penis. Ta dosadność i wulgarność ma na celu zachęcenie osób nieinteligentnych jak również nieletnich, wycieczek szkolnych a także osób niepiśmiennych. Ma to je rozweselić, ma to być bardzo śmieszne. Każdy w naszej piosence znajdzie coś dla siebie. Piosenka ta powstała za pieniądze z Unii Europejskiej. Można ją przeczytać za pomocą liter zawartych w alfabecie. Wzory poszczególnych liter znajdziesz w internecie, www.czytajmiopowiadam.pl, lub zamówisz esemesem.”

Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku ASSITEJ w Warszawie, jest trzyletnią szkołą policealną z uprawnieniami szkoły publicznej, kształcącą w zawodzie aktora. W ciągu piętnastu lat działalności w ramach Szkoły powstało blisko  95 spektakli dyplomowych prezentowanych szerokiej publiczności teatrów warszawskich (Teatr Rampa, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera, Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Scena Lubelska itd.), w kraju i za granicą (Zamojskie Lato Teatralne 12 razy, Festiwal TUC w Trieście, Festiwal Teatralny w Grenoble), reżyserowanych przez zawodowych reżyserów oraz aktywnych zawodowo twórców (Jan Machulski, Maciej Wojtyszko, Wojciech Faruga, Michał Walczak, Ula Kijak, Adam Biernacki, Zdzisław Wardejn, Natalia Sołtysik) Nasze przedstawienia, grane przez młodych, pełnych żywiołu i energii ludzi spotykają się przeważnie z doskonałym odbiorem publiczności.

„Paw królowej” wg Doroty Masłowskiej | Reżyseria i opracowanie tekstu: Ewelina Łyszczek | Choreografia: Agnieszka Cichocka i Ewa Kowalczyk | Przygotowanie wokalne: Kamila Pieńkos | Asystent reżysera: Claudia Wawrzyńczyk | W spektaklu prezentowanym podczas Festiwalu Fama wystąpią: Agnieszka Cichocka, Agnieszka Kogucka, Edyta Sirko, Dalida Mazurkiewicz, Andrea Patricia Satora Izquierdo, Claudia Wawrzyńczyk, Ola Rajska, Maciej Pruszyński, Adriano Filipovič, Michał Przybylowicz, Ewa Kowalczyk

www.facebook.com/machulscy
www.aktorskamachulskich.pl

Paw królowej - Szkoła Aktorska Machulskich © fot. Bogumił Bar