PL EN DE
Grupa Paszkot – BAJKA O GŁUPIM ADASIU

24|08|2014 Jazz Club Scena 22:00

Grupa powstała w Warszawie pod koniec 2011 roku. Od tamtego czasu zrealizowaliśmy 3 programy: „Truchło” (2012) – premiera programu miała miejsce w Centrum Kultury Łowicka, „Bonifacja” (2013) – premiera w DK Śródmieście (z programem tym braliśmy udział w warszawskich eliminacjach do 29. Przeglądu Kabaretowego PAKA), „Bajka o głupim Adasiu, czyli Beatrycze nie ma, ale też jest fajnie” (2014) – premiera również w DK Śródmieście. Program jest bardzo świeży, ale już zapewnił nam udział w Międzyuczelnianym Przeglądzie Kabaretowym Klamka w Krakowie. Dodatkowo od czasu do czasu występujemy również z „Paszkotowymi piosenkami”. W marcu 2014 wzięliśmy udział w Konkursie Piosenki organizowanym podczas półfinałów 30. Przeglądu Kabaretów PAKA. Od początku 2013 roku współpracujemy z Tomaszem Podsiadło (Kabaretus Fraszka) oraz Domem Kultury Śródmieście i klubem Domu Kultury na Hożej 41, gdzie regularnie bierzemy udział w przymiarkach kabaretowych, a od niedawna mamy również przyjemność je prowadzić.

Paszkot (Turdus viscivorus) – Średni ptak śpiewający z rodziny drozdowatych. Duża płochliwość i dość skryty tryb życia sprawiają, że człowiek go nie zauważa. Śpiewa donoście i melancholijnie, sucho, twardo i wabiąco („sznerr sznerr” lub „tr tr”). Zaczyna śpiewać już w lutym i robi to również przy brzydkiej pogodzie. Gatunek ten jest na terenie Polski objęty ścisłą ochroną.

„BAJKA O GŁUPIM ADASIU, CZYLI BEATRYCZE NIE MA, ALE TEŻ JEST FAJNIE” to jak na kabaretowe warunki program-dziwadło – program literacki, absurdalny, bazujący na inteligentnym poczuciu humoru, który wymaga od widza ruszenia głową. To historia iście dantejskiej wędrówki 15-letniego Adasia Niezgułki przez piekło klatki schodowej i okresu dorastania. Jak wygląda współczesny świat, z którym musi zmierzyć się Adaś? Kim jest Alojzy, demoniczny chłopiec-robot? I gdzie jest Beatrycze, kiedy jej nie ma? Program nie odpowiada na wszystkie te pytania, ale bardzo się stara.

Wykonawcy: Kamila Polińska, Maciej Duklewski, Julia Machnowska, Karolina Pańczyk, Patrycja Zięcina

www.facebook.com/GrupaPaszkot

© Grupa Paszkot