PL EN DE
POKUSA

24|08|2014 Park miejski 21:00
25|08|2014 Amfiteatr 00:00

Jesteśmy najlepsi. Jesteśmy najlepszym zespołem z najlepszymi instrumentalistami i najlepszym sprzętem. Mamy najlepsze dziewczyny i najlepsze samochody i najlepiej improwizujemy. I nie obowiązują nas standardy. I za nic mamy gusta. I nie obchodzą nas rezultaty. Jesteśmy najlepsi, bo po nas nie ma nic, a przed nami tłumy. Jesteśmy najlepsi, bo to wszystko kwestia wiary.

Pokusa to trio założone w 2012 roku. Nazwa „Pokusa” jest zwykłą zrzynką z Saskokępskiej (patrz praga płd.) amatorskiej drużyny piłkarskiej z połowy XX w. Gramy muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brotzmanna, klasyką Charlsa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią.

2012: debiut / wystawa Całopalenia organizowana przez galerie Dzika6 na 79 w Bibliotece Ordynacji Kraśińskich / PROJEKT A, VII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. 2013: nagranie pierwszej płyty / zespół dołączył do Warszawskiej Orkiestry Improwizatorów Raya Dickaty’ego / koncert w Galerii Kordegarda na premierze książki Pawła Konjo Konnaka / udział w Festiwalu Fama. 2014: „Ciemność” w Galerii Praca / urodziny Wydziału Nowe Media Akademii Sztuk Pięknych / udział w festiwalu Sztuka 6 / koncert w Witrynie Prasowego i udział w cyklu Warszawa Tropami Złego / udział w cyklu „Zez”  w Klubie Parking. Poza tym koncerty w licznych klubach: Pardon, To tu, Eufemia, Parking, Powiększenie, Towarzyska, Prozak, Chmury, Trzecia Fala, Przestrzeń Prywatna

Skład: Natan Kryszk – saksofon, Teo Olter – perkusja, Tymon Bryndal – bas

www.facebook.com/pokusa.tnt

© Pokusa