PL EN DE
SKUBAS

20|08|2014 Muszla Koncertowa 21:45

Skubas to artysta niepokorny, zadziorny i nieokrzesany. Ciągnie się za nim legenda rockandrollowego łobuza. Koncerty Skubasa to jednocześnie wulkan energii, ale też potężna dawka melancholii skrywanej pod maską grunge’owego hałasu. Jego debiutancka płyta „Wilczełyko” okazała się jedną z najważniejszych płyt 2012 roku. W kolejnym roku był nominowany m.in. do Fryderyków w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku („Linoskoczek”). Wziął udział w nagraniu programu „Made In Polska” dla TVP2 oraz cyklu Otwarta Scena. Od wydania płyty zagrał już ponad 70 koncertów, w tym na tak ważnych scenach jak: Opener, Jarocin, Malta, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Studiu im. Agnieszki Osieckiejm w PR3. Jesienią po raz kolejny odwiedził wszystkie największe polskie miasta podczas klubowej trasy koncertowej. Gotowy jest już materiał na drugą płytę. Premiera we wrześniu 2014. Pierwszy singiel: „Nie mam dla Ciebie Miłości” od kilku tygodni utrzymuje się na czołowych miejscach na trójkowej liście przebojów.

Muzyka Skubasa to gitarowe brzmienia o szczególnym klimacie, folkowym i mocno grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z niezwykłym głębokim wokalem, tworząc melodyjne piosenki, z prawdziwymi tekstami, które chwytają za serce. W produkcji Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń. „Wilczełyko” wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Wśród gości na płycie znaleźli się: EMADE, Wojtek Sobura, Julia Iwańska i Kev Fox. Za mix i mastering odpowiada Andrzej Smolik.

„Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty” | Piotr Metz, „Wprost”
„Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona” | Bartek Chaciński, „Polifonia”

Skład: Skubas (Radosław Skubaja) – gitara, śpiew, Filip Jurczyszyn – bas, Wojtek Sobura – bębny, Maciej Starnawski – gitara, wokal, Wojtek Makowski – gitara

www.facebook.com/SkubasMusic
www.kayax.net/artysta/skubas

Skubas © fot. Adam Tarasiuk