PL EN DE
STATE URGE

22|08|2014 Muszla Koncertowa 18:00
23|08|2014 Hala w Basenie Północnym 20:30 (koncert „Obywatel na wakacjach”)

Zespół z Gdyni złożony z czterech muzyków, których połączyła wspólna pasja do tworzenia niebanalnej muzyki, którą aktualnie trudno jest zaszufladkować. Grają white rock – autorski gatunek. Z jednej strony głęboko zakorzeniony w klasycznym rockowym brzmieniu, a z drugiej strony niepretensjonalny i świeży, a ponad wszystko emocjonalnie szczery. W 2011 roku własnymi siłami wydali demo – Underground Heart EP. Entuzjastycznie przyjęte wydawnictwo pozwoliło im zagrać m.in. w Dolinie Charlotty i zaistnieć po raz pierwszy w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia za sprawą redaktora Piotra Kaczkowskiego. Co ciekawe, płyta ta składała się praktycznie wyłącznie z improwizacji instrumentalnych, które później zostały wzbogacone o wokal i dodatkowe efekty.

W 2012 roku zespół wydał EPkę „What Comes Next?”. Celem tego wydawnictwa było odnalezienie odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Co będzie dalej? Grupa z miłym zaskoczeniem przyjęła entuzjastyczne opinie krytyków i recenzentów, co jeszcze bardziej motywowało ich do pracy. Odnosili sukcesy w rozmaitych konkursach i festiwalach (I miejsce na trójmiejskiej FAMIE, laureaci licznych regionalnych przeglądów), zagrali kilkadziesiąt koncertów w Trójmieście i poza nim (Warszawa, Kraków, Braniewo), a także współpracowali z popularnymi rozgłośniami radiowymi (Radio Gdańsk, Radio PiK, Radio Alfa, Studenckie Radio MORS i SAR, Radio MEGATON i inne). Zespół także miał okazję dzielić scenę z wieloma cenionymi artystami takimi, jak: Cochise, Dianoya, Votum i inni. Przełom roku 2012/2013 okazał się być odpowiedzią. Udało się nawiązać współpracę z wydawnictwem Lynx Music i rozpocząć prace nad debiutanckim albumem. Zespół zarejestrował nowe nagrania, ale zdecydował się także na zamieszczenie kilku starszych utworów. Pragnienie stworzenia czegoś nowego, nowej jakości na rynku muzycznym zaowocowało koncepcją „White Rock Experience”.

Warto również wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów. Zainteresowania związane z techniką sceniczną, projekcjami wizualnymi i teatrem prowadzą do budowania interesującego widowiska, które wciąga słuchacza w oniryczną krainę dźwięków, obrazów i świateł.

Skład: Marcin Bocheński – perkusja, Marcin Cieślik – gitara, wokal, Krystian Papiernik – bas, Michał Tarkowski – klawisze

www.facebook.com/stateurge
www.stateurge.com

STATE URGE © fot. Bogusław Pawłowski