PL EN DE
ZESPÓŁ DZIEWCZYNY

27|08|2014 Muszla Koncertowa 21:00

Zespół powstał w 2008 roku, początkowo jako duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak (poznały się na festiwalu Fama!), przy akompaniamencie charyzmatycznego gitarzysty – Krzysztofa Łochowicza. W tym składzie po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, liczne nagrody publiczności) do tria dołączyli: Maciej Matysiak na kontrabasie, Artur Lipiński na bębnach, Bogusz Wekka na przeszkadzajkach.

Od tego momentu (2009) już jako „zespół Dziewczyny” grupa rozpoczęła pracę nad materiałem. W maju 2009 zespół dwukrotnie wygrał program Hit Generator (TVP 2) odnosząc spektakularny sukces i zdobywając duże poparcie publiczności zarówno publiczności jak i jurorów. Piosenka „Cash box” została zakwalifikowana do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku.

Debiutancka płyta zespołu Dziewczyny „Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010, znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach. Wojciech Mann w Polityce napisał: „Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem.” Płyta spotkała się również z ciepłym przyjęciem fanów. Zespół ma na koncie 4 teledyski (do piosenek Chimera, A gdyby tak, Cash box, Nie ma zimy w nas), wszystkie zrealizowane przez znanego i cenionego reżysera klipów – Jacka Kościuszko.

Po premierze płyty zespół zaczyna koncertować, dając liczne występy również w ogólnopolskich mediach. Koniec 2010 roku to prestiżowy występ w radiowej Trójce na benefisie Wojciecha Manna. Wraz z początkiem 2011 roku zespół Dziewczyny zaczyna pracę nad nowym albumem oraz bierze udział w programie TVN XFactor. Ania i Ola docierają o finałowej piątki w programach na żywo i zaskarbiają sobie ogromną sympatię publiczności. W czerwcu 2011 ukazała się edycja specjalna debiutanckiego albumu zespołu Dziewczyny „Dziewczyny z sąsiedztwa”. Płytę promował singiel „Jesteś moim ideałem”. Rok 2012 i 2013 to liczne koncerty oraz praca nad nowym albumem, który ma ukazać się w 2014 roku.

Skład: Ania Karamon, Aleksandra Nowak, Kacper Stolarczyk, Bogusz Wekka, Artur Lipiński, Maciek Matysiak

www.facebook.com/pages/Zespol-Dziewczyny
www.zespoldziewczyny.pl

© Zespól Dziewczyny